Ubezpieczenie na życzenie

insurance-911819_1280W dzisiejszych czasach coraz więcej osób przywiązuje wagę do tego, by zabezpieczyć się przed sytuacjami losowymi, które trudno przewidzieć. W odpowiedzi na te potrzeby stale rośnie liczba i rodzaje polis, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe. Ubezpieczenia możemy podzielić na te, które zawieramy z obowiązku, na przykład niezbędne dla kierowcy OC oraz te nieobowiązkowe, przykładowo ubezpieczenie mieszkania czy dobrowolna polisa zdrowotna. Jeśli chodzi o ten drugi rodzaj, to klienci mają zdecydowanie większy wpływ na wybór, idealnie dopasowanej do ich potrzeb, oferty.

Decydując się na wykupienie polisy, mającej zapewnić nam dodatkowe środki finansowe w razie nieprzewidzianego zdarzenia, trzeba konkretnie określić to, czego potrzebujemy. W następnym kroku musimy z bliska przyjrzeć się propozycjom firm ubezpieczeniowych i poszukać oferty łączącej przystępną cenę i pożądany zakres ochrony.

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie mieszkania. Do dyspozycji mamy wiele rodzajów polis mieszkaniowych, które nie zawsze gwarantują ubezpieczenie od każdego zdarzenia. Możemy wybrać taką o najszerszym zakresie, ale nawet wówczas należy liczyć się z tym, że kilka spraw może zostać wyłączonych z ochrony. Dla przykładu ubezpieczenie mieszkania nie zawsze musi zawierać w sobie ubezpieczenie balkonu czy piwnicy. Zwykle osobnymi polisami trzeba zabezpieczyć dom przed powodzią i zalaniem, będącym efektem pęknięcia rur. Czasami zalana musi zostać większa część mieszkania, albo też całe. Przy tego typu polisach niekiedy pojawiają się dodatkowe warunki, jakie trzeba spełnić, by uzyskać odszkodowanie. Do często spotykanych wymogów zalicza się konieczność posiadania wskazanej ilości zamków w drzwiach wejściowych lub okien z blokadą antywłamaniową, jeśli ubezpieczamy lokal od kradzieży i włamania.

Zniechęceni niekończącymi się kolejkami do lekarzy czy na zabiegi szpitalne, decydujemy się również na zakup dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Powinno nam ono zapewnić możliwość korzystania z większej liczby placówek medycznych. Niektóre firmy oferują oddzielne polisy obejmujące albo usługi, jakie otrzymamy w przychodniach zdrowia albo leczenie w szpitalu. Do rzadziej spotykanych ofert z tego zakresu zalicza się ubezpieczenia lekowe, pozwalające uzyskać zwrot kosztów poniesionych na zakup lekarstw.

Z własnej woli chętnie kupujemy też polisy na życie, które czasem w różny sposób interpretują ważne pojęcia takie jak śmiertelna choroba czy nieszczęśliwy wypadek. Warto dobrze zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, a także listą chorób wyszczególnionych w regulaminie. Zdarza się, że ubezpieczyciele nie wypłacają pieniędzy w określonych przypadkach, jak na przykład uraz doznany na zdrowiu w efekcie jazdy samochodem po pijanemu.

Do ubezpieczeń dobrowolnych należą też oferty przedstawiane nam przez sprzedawców, gdy kupujemy różnego rodzaju sprzęt do domu. Możemy wybrać zwykle między przedłużeniem zwykłej gwarancji lub wykupić opcję poszerzonej ochrony.

Wiele propozycji towarzystw ubezpieczeniowych w zakresie ubezpieczeń zapewniających pomoc finansową w razie zdarzeń losowych może okazać się korzystna, jeśli tylko wybierzemy ofertę odpowiadającą rzeczywiście naszym potrzebom.

Comments are closed.