Obstawiając mecze za pieniądze możesz złamać prawo

Zakłady bukmacherskie, czy to stacjonarne czy w internecie, to coraz większy dostawca rozrywki dla milionów Polaków. Nie mówimy oczywiście o patologicznym hazardzie w rozumieniu uzależnienia ale o zabawie polegającej na obstawianiu zdarzeń sportowych za niewielkie stawki, ot tak po prostu dla przyjemności. Jednakże, kiedy obstawiamy mecze, nawet nie mamy świadomości, że możemy mimo woli łamać prawo, które w Polsce obowiązuje. Od 2009 roku obowiązuje ustawa anty hazardowa, o której mało kto wie, a której łamanie może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje. Niestety, ale trzeba wiedzieć, że obstawiać wyniki zdarzeń sportowych można legalnie tylko i wyłącznie u bukmacherów posiadających licencję odpowiednich dla tego przedmiotu ministerstw. Również w internecie wolno korzystać z serwisów będących płatnikiem polskich podatków i posiadających odpowiednią na Nasz kraj licencję. Jest tylko kilka takich serwisów internetowych, a obstawianie u nich jest niekorzystne finansowo dla graczy, ponieważ pomniejszają one stawki o konkretne procenty. Ale dzięki temu, że gramy legalnie, możemy cieszyć się z zabawy w obstawianie be strachu, że pewnego pięknego dnia do naszych dni zapuka policja albo listonosz z wezwaniem do sądu.
Żeby jednak nie było tak kolorowo, jak się wydaje, trzeba wziąć pod uwagę to, że i tak prawie wszyscy grający w internecie robią to na zagranicznych serwisach zarejestrowanych w tak zwanych rajach podatkowych. Dzisiaj świat internetu daje takie możliwości, że każda firma działająca na przykład na Seszelach może być obecna w polskim internecie. Niestety, ale prawda jest taka, że większość grających nie ma pojęcia, że łamie prawo. Nie ma również pojęcia, jakie konsekwencje grożą tym, którzy obstawiają mecze na zagranicznych serwisach. Gigantyczna grzywna a nawet więzienie – tego muszą się spodziewać wszyscy, którzy biorą udział w grach hazardowych nie kontrolowanych przez polskie państwo. Co więcej, odpowiedzialności raczej nigdy nie poniosą Ci, którzy takie gry organizują, chociaż to właśnie na nich powinna spocząć odpowiedzialność karna. W praktyce jakakolwiek kara jest niemożliwa, ponieważ polskie prawo tych zagranicznych firm nie dotyczy. A przynajmniej nie ma takich narzędzi, które umożliwiłyby ich wyegzekwowanie. Dlatego czarny rynek zakładów bukmacherskich kwitnie.
Przy okazji piłkarskich turniejów albo innych ważnych wydarzeń sportowych, bardzo często dla rozrywki i atrakcji zakładają się między sobą pracownicy firm, korporacji czy studenci na studiach. Należy mieć tą świadomość, że nawet taka zabawa w świetle prawa jest absolutnie nielegalna. Uczestnikom tego typu rozrywki a także organizatorom takiej biurowej zabawy grożą takie same kary jak dla uczestników nielegalnych zakładów internetowych. Jeśli więc koniecznie chcecie dla zabawy obstawiać wyniki w pracy to lepiej róbcie to z wykorzystaniem zapałek, chociaż nie wiadomo jak ustawodawca się do tego może odnieść, bo jakby nie patrzeć to zapałki też mają swoją wartość materialną.
Polskie prawo dotyczące gier hazardowych jest jednym z najbardziej restrykcyjnych na świecie. Niestety, ale będzie jeszcze gorzej a to tylko kwestia czasu. Wszystko zmieni się wówczas, kiedy w budżecie państwa zacznie brakować pieniędzy. Ale i tak na szczęście dla grających dla sportu są jeszcze legalni bukmacherzy. Z jednej strony to zrozumiałe, że skoro te firmy płacą gigantyczne pieniądze za licencje i odprowadzają uczciwie podatki do państwowej kasy to nie podoba im się to, że konkurencja zjadająca rynek nielegalnie odbiera im to, na co tak naprawdę zasługują. Dlatego należy docenić postawę bukmacherów działających legalnie. Nawet pomimo tego, że stawki są u nich obcinane to przynajmniej można bawić się w obstawianie mając poczucie, że robi się to w jakimś dobrym celu również. Poza tym, bardzo ważne jest to, że za obstawianie meczów u legalnych bukmacherów nie grożą nam za to żadne konsekwencję. Tak więc, jeśli chcecie przeżywać ważne mecze z adrenaliną po obstawieniu kuponu u bukmachera to apelujemy do rozsądku – naprawdę warto obstawiać legalnie.

Jeszcze nie ma komentarzy.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.