Fundusz Europejski – deska ratunkowa dla początkujących przedsiębiorców

europe-flag-1332945_1280Przed rokiem 2004 mieliśmy wiele wątpliwości w związku z planowanym przystąpieniem Polski do struktury Unii Europejskiej. Jednak stało się – i od prawie 12 lat jesteśmy jednym z państw członkowskich Wspólnoty. Pamiętajmy, że 1 maja obchodzimy rocznicę przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej. O tym czy dobrze funkcjonuje nam się w kraju Unii powinien już każdy odpowiedzieć sobie sam, nie mniej jednak, jak w każdej kwestii zdania będą podzielone.
Jednak przedsiębiorcy lub też osoby planujące rozpocząć własną działalność gospodarczą mogą liczyć na wiele przychylności ze strony Unii Europejskiej. Przede wszystkim mamy na myśli wszelkiego rodzaju dotacje, które są udzielane w ramach Funduszy Europejskich, czyli środków finansowych przekazywanych na rozwój bądź też poszerzanie zakresu prowadzonej działalności gospodarczej. Dotacje takie są przeznaczane i przyznawane zarówno dla małych – mikro przedsiębiorstw, jak i tych dużych – makro przedsiębiorstw.  Aby je otrzymać trzeba spełnić określone warunki, ale przede wszystkim podjąć pierwsze kroki związane z zapoznaniem się z warunkami, wymaganiami oraz dokumentami  do tego niezbędnymi. Oprócz tego, należy też posiadać pomysł na własny biznes, a z tym bywa największy problem, bo na rynku jest współcześnie już bardzo „ciasno”.
Współcześnie bardzo popularne, a co za tym idzie niezwykle opłacalne są wszelkiego rodzaju e-usługi, funkcjonujące w sieci. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, gdyż nie musimy ponosić kosztów związanych z wynajmowaniem czy budowaniem lokalu, w którym będzie siedziba firmy. Tym samym nie musimy ponosić kosztów związanych z wszelkimi mediami, a więc opłat za prąd, wodę czy ogrzewanie, bo nasz biznes kwitnie można powiedzieć w wirtualnym świcie, z którego obecnie korzysta zdecydowana część społeczeństwa. Ludzie bez wychodzenia z domu mogą załatwić większość spraw, dokonać zakupy praktycznie każdego interesującego ich towaru – a to wszystko dzięki olbrzymiemu postępowi technologicznemu.
Osoby mające pomysł na e-biznes mogą uzyskać wszelkie informacje na temat ewentualnych dotacji osobiście, drogą telefoniczną lub mailową, kontaktując się z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich. W punktach takich uzyskają wszelkie niezbędne informacje dotyczące tego, czy ich pomysł na biznes może liczyć na wsparcie w ramach Funduszu Europejskiego, jakie są kryteria oraz warunki przyznawania dotacji, a także konsultować się z ekspertami w tej dziedzinie podczas przygotowywanie stosownych wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych do ubiegania się o wspomniane dotacje.

Jeszcze nie ma komentarzy.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.